Blog

Jaroslav Bartoš

Jaroslav Bartoš

„Podnik, který nepřináší nic jiného než peníze, je ubohý podnik.“

01 červenec

Fin parťák

Od března 2015 pro Vás vytvářim facebook stránku FIN parťák.  Je to moje cesta ke snižování rodinných výdajů. Krok po kroku tam popisuji, co a jak jsem dělal a jaký to mělo přínos do našeho rozpočtu.

Když se na to dívám zpětně, byla to cesta poměrně jednoduchá. Udělal jsem si plán a ten jsem realizoval, stejně jako milion dalších úkolů v práci. Byl tam ale jeden zásadní rozdíl - musel jsem aplikovat svoje návyky z práce na činnost v domácnosti. Možná se Vám to zdá úplně jednoduché a Vy to děláte dnes a denně, ale já byl v tomto jiný. Věnoval jsem zásadní část svého času práci (přece živila naši rodinu) a zbylou část jsem věnoval rodině, protože když už jsem byl doma, tak přece nebudu ztrácet čas s domácím úřadováním. Hlavně jsem si vždycky řekl AŽ PAK... a jak by řekl jeden školitel Jakub - moje AŽPAKY rostly a rostly až jsem na ně úplně zapoměl. 

Na duben 2015 se také připravuje další výzva pro rodinné domy. Podle informací MŽP budou do podpory zařazena další opatření v oblasti C - tedy Efektivní využití zdrojů energie, což znamená dotace na zdroje tepla. V oblasti A - snižování energetické náročnosti - budou zjednodušeny podmínky. MŽP se podle Jana Kříže snaží vytvořit dlouhodobý program s pravidelnými výzvami vždy na jaře a vždy za shodných podmínek, které umožní kontinuálně pracovat na projektech budov, které mohou získat podporu.

Naším cílem je Vaše spokojenost a toho můžeme dosáhnout jen tak, že budete spokojeni po celou dobu od prvního setkání až po bydlení V našich domech. Proto jsme pro Vás připravili takovou malou exkurzi do toho co Vás čeká.